Plany otwarcia przez jedną z najpopularniejszych przeszukiwarek internetowych - Google poczty elektronicznej o bardzo dużej pojemności spotykają się z krytyką specjalistów w dziedzinie prywatności w internecie. Google planuje, że jego Gmail będzie konkurencją dla należących do Microsoftu Hotmaila i Yahoo!
Siedzisz sobie wygodnie w fotelu i on-line oglądasz spektakl z kieleckiego teatru - to już wkrótce będzie możliwe, dzięki Świętokrzyskiemu Portalowi Kulturalnemu. Prace nad jego uruchomieniem już trwają. - Pieniądze na stworzenie portalu chcemy zdobyć z funduszy unijnych. Gotowy jest już cały projekt. Lada dzień zostanie złożony - mówi Jacek Kowalczyk, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
Polacy coraz chętniej kupują za pośrednictwem internetu. W 2003 r. zakupy zrobiło w ten sposób prawie 17 proc. internautów - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP. Najwięcej zakupów zrobili internauci w listopadzie ubiegłego roku - 22 proc. ankietowanych kupiło w sieci jakiś towar.
To kolejna w tym tygodniu wpadka koncernu Billa Gatesa. Microsoft przyznał, że ktoś skradł i rozpowszechnia przez internet część tajnych informacji na temat systemu operacyjnego Windows. Chodzi o kody źródłowe wersji 2OOO i NT. Eksperci uważają, że komputery z tymi systemami są narażone na ataki hakerów.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, iż Telekomunikacja Polska nie ma prawa pobierać od konsumentów opłat za usługi 0-700 realizowane w internecie przez firmy trzecie. Zdaniem prezesa UOKiK Cezarego Banasińskiego, działanie TP w tym zakresie stanowi praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.
Korporacja Microsoftu przyznała, że najnowsze wersje systemu operacyjnego Windows nie chronią wystarczająco indywidualnych użytkowników przed hakerami.
Wpisujesz w wyszukiwarce internetowej "nabór Kielce", podajesz swój login i hasło, zapisujesz się do wybranej szkoły i czekasz do wakacji, która szkoła cię przyjmie. Aż trudno uwierzyć, ale tak ma w tym roku wyglądać w Kielcach rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.
Malezja przoduje w komputerowym, muzycznym i filmowym piractwie Komputerowi piraci w Malezji sprzedają nielegalne kopie systemu operacyjnego Windows Longhorn - poinformował Microsoft. Program - określany przez koncern jako technologiczny przełom - ma wejść do obiegu dopiero w 2005 roku.
W Centrum Targowym Kielce w dniach 21-23 listopada odbędzie się największa tego typu impreza rozrywkowo-wystawiennicza, obejmująca prezentację nowości z zakresu gier komputerowych, oprogramowania multimedialnego, dostaw usług internetowych, komputerów oraz ich wyposażenia, zarówno do PC jak i Konsol. W trakcie "GamesEXPO" odbędzie się Turniej Gier Komputerowych a także wiele wydarzeń przygotowanych przez firmy reprezentujące krajową czołówkę producentów gier, oprogramowania i sprzętu komputerowego.
Microsoft zawiera ugody za 200 mln dolarów. Firma - największy na świecie producent oprogramowania komputerowego poinformował, że zgodził się zapłacić 200 milionów dolarów, aby zakończyć wytoczone koncernowi procesy w kilku amerykańskich stanach. Microsoft został oskarżony o wykorzystywanie swej dominującej pozycji na rynku poprzez zawyżanie cen swych produktów.