BBC otrzymało około 400 skarg od widzów, którzy mieli zastrzeżenia do języka używanego przez artystów – wśród muzyków, których język nie spodobał się oglądającym, były amerykańskie gwiazdy Madonna i Snoop Dog.Telewizja BBC transmitowała na żywo koncerty z 10 miast – w tym Londynu, Filadelfii, Paryża, Berlina, Rzymu i Moskwy. Przekaz odbywał się po południu, a nie wieczorem, kiedy to normy dotyczące języka są bardziej elastyczne.
Korporacja przeprosiła już widzów za wyemitowanie przekleństw uczestników imprezy. Rzecznik firmy dodał jednocześnie, że przekaz oglądało kilka milionów osób, a ich reakcje były pozytywne.
Poprzednie skargi
W lipcu BBC otrzymało 63 skargi po emisji programu, w którym ucięto głowę kurze, która miała być częścią potrawy przygotowywanej z popularnej na Wyspach Brytyjskich ekologicznej żywności.
47 tysięcy protestów spowodował program „Jerry Springer the Opera”, pokazany w styczniu. Kilkuset demonstrantów zgromadziło się wówczas przed budynkami filmy.
Wielu chrześcijan uznało, że przedstawienie w nim występującego w pieluchach Chrystusa, który mówił, że się czuje „trochę gejem”, obraża ich uczucia religijne.
Live 8
Koncert w londyńskim Hyde Parku oglądało około 200 tysięcy osób. Impreza miała na celu pokazanie solidarności z biedą w Afryce.
Na scenie wystąpili między innymi Coldplay, Robbie Williams, Pink Floyd i Dido. Łącznie w ośmiu krajach świata odbyło się 10 koncertów, pokazanych w wielu telewizjach świata. Organizatorzy szacują, że dzięki radiu i telewizji koncerty mogło obejrzeć lub wysłuchać 85% ludności świata.