Wszystkich zainteresowanych dziennikarstwem i współpracą z informatorem kulturalnym Wici Info zapraszamy na Otwarty Warsztat Dziennikarski. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny!Głównym punktem warsztatów będzie otwarte spotkanie z Danielem Passentem. To niebywała okazja, by wysłuchać dziennikarskich rad mistrza, dowiedzieć się, co myśli na temat dzisiejszych i dawnych mediów oraz osobiście zadać mu pytanie.
Spotkanie odbędzie się 19 listopada 2008 o godzinie 17:00 w siedzibie Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach przy ulicy Ściegiennego 13.
Daniel Passent od kilkudziesięciu lat publikuje artykuły w „Polityce”, był m.in. korespondentem podczas wojny wietnamskiej. Znany jest ze swojego nienagannego warsztatu pisarskiego i analitycznego stylu pisania. Jest autorem kilku tysięcy felietonów, kilkunastu książek, wielu tekstów do Kabaretu Dudek i Kabaretu Pod Egidą oraz internetowego blogu „En passant”. Ze związku z Agnieszką Osiecką ma córkę Agatę Passent.
Na stricte warsztatowe zajęcia dziennikarskie Fundacja Kultury Wici zapraszamy do Bazy Zbożowej.
– 17 i 18 listopada w godz.16-19 warsztaty z podstaw dziennikarstwa prasowego i internetowego poprowadzi Agnieszka Sadowska – wcześniej dziennikarz m.in. Słowa Ludu i dziennika Życie, oraz redaktor internetowego Echa Dnia, obecnie dziennikarz Wici.Info.
– 20 i 21 listopada w godz. 17-20 w tajniki pisania recenzji oraz redagowania materiałów prasowych wprowadzi wszystkich Agnieszka Kozłowska-Piasta, związana z redakcjami e-Teatr, Nowej Siły Krytycznej, Teraz oraz Wici.Info.
Program „Otwarty Warsztat Dziennikarski”:
17-18.11.2008, g. 16-19 – Baza Zbożowa, ul. Zbożowa 4 – podstawy dziennikarstwa prasowego i internetowego. Prowadzenie: Agnieszka Sadowska
19.11.2008, g. 17 – Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, spotkanie z Danielem Passentem
20-21.11.2008, g. 17-20 – Baza Zbożowa, ul. Zbożowa 4 – recenzja, redakcja. Prowadzenie: Agnieszka Kozłowska-Piasta.
Patronem medialnym warsztatów jest TVP Kielce.
Współorganizatorem spotkania z Danielem Passentem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach.
Warsztaty tworzymy dzięki finansowej pomocy Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.