W numerze „Kilka chwil z panią Szymborską” – garść wspomnień, opowieści, refleksje osób z regionu, które spotkały na swej drodze zmarłą w lutym polską noblistkę.Nie będzie premiery „Draculi” według scenariusza i w reżyserii Piotra Siekluckiego w kieleckim Teatrze im. Stefana Żeromskiego. Dyrektor Piotr Szczerski przerwał próby nazywając adaptację „artystyczną hucpą”. W tekście „Chichot hrabiego Drakuli” redakcja oddaje głos uczestnikom sporu.
Najwybitniejszy kompozytor polskiego renesansu Mikołaj Gomółka urodził się w Sandomierzu. O autorze „Melodii na Psałterz Polski” pisze dr Elżbieta Zwolińska, muzykolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Mija 100. rocznica urodzin i 25. śmierci reżysera Jana Rybkowskiego z Ostrowca Świętokrzyskiego. Autora niezapomnianych seriali „Chłopi” i „Kariera Nikodema Dyzmy” wspominają najbliżsi, wskazując które miejsca w mieście nad Kamienną znalazły się w jego filmach.
W „Teraz” również sylwetka aktora Ryszarda Kotysa z Mniowa k. Kielc, który debiutował w teatrze Żeromskiego, publiczności jest znany z ról w „Vabanku” i „Erratum” oraz wywiady z prof. Feliksem Kirykiem, historykiem o 730. rocznicy lokacji Opatowa, dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu dr Anetą Oborny i Bogdanem Białkiem, redaktorem naczelnym „Charakterów” działającym na rzecz pojednania polsko-żydowskiego.
Numer przynosi recenzje plastyczne, fotograficzne, muzyczne i książkowe oraz stałe felietony Marzeny Marczewskiej, Piotra Kletowskiego i Zbigniewa Masternaka