„Uczta dla duszy” – piszą jedni, „Koszmar z krainy deszczowców” – inni – „Tryptyk świętokrzyski” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka wzbudził zachwyt publiczności i niechęć krytyków. O fenomenie popularności kieleckich oratoriów można przeczytać w artykule „Przypadki Rubika”.„Z daleka od salonów” to wspomnienie o zmarłej w ubiegłym roku malarce Jadwidze Trzcińskiej. Ta indywidualistka i ekscentryczka, która tworzyła poza głównymi nurtami sztuki, wykształciła niepowtarzalny styl, o czym przekonują reprodukcje dzieł artystki na łamach pisma.
Wieloma legendami obrosły okoliczności i data powstania romańskiego kościoła św. Idziego w Tarczku koło Bodzentyna. O zagadkach świątyni traktuje bogato ilustrowany ciekawymi zdjęciami artykuł „Tajemnice Tarczka”.
O festiwalu teatralnym „Forma” możemy przeczytać w artykule „Zderzenie konwencji”, a o Przeglądzie Teatrów Alternatywnych w recenzji „Mikrofalówka i mrówki”.
Pismo prezentuje też sylwetki dwóch, dziś trochę zapomnianych pisarzy związanych z regionem – Stanisława Piołun-Noyszewskiego (1891-1941), pierwszego biografa Żeromskiego i poety Mariana Ośniałowskiego (1920-1966).
Kolejne utwory uczestników dziewiątego Slam Poetry oraz relację z cyklu imprez z kręgu kultury underground („Off jesienny”) i podsumowanie XII NURT-u.
Ponadto, jak w każdym numerze – recenzje książek, płyt, wydarzeń muzycznych (m.in. Zaduszek Jazzowych i koncertu Tymona Tymańskiego), plastycznych oraz felietony „Kasy” Kasowskiego i Juliusza Brauna.