Na niepowtarzalne przeżycia i niezapomniane wrażenia zapraszamy 1 września do Makoszyna na wydarzenie pt „W Makoszynie, u bogini Mokoszy w Miejscu Mocy”.W drodze do siedziby Wielkiej Wyroczni – świętego gaju, gdzie króluje bogini Mokosz – czeka Cię wiele przygód z mroczną mitologią naszych przodków, spotkania z demonami i bóstwami, które w atrakcyjny i zabawny sposób przybliżą Ci świat legend i podań ludowych. Poznasz jedno z Miejsc Mocy, z których słynie świętokrzyska ziemia – miejsce, gdzie przed wiekami swój początek miała nasza kultura.
Rozpoczęcie i zakończenie imprezy odbędzie się „Na polanie spełnionych życzeń”. Dojazd: od Kielc drogą krajową 74 do Makoszyna. Koło kościoła skręt w prawo na drogę powiatową w kierunku na Widełki. Należy zatrzymać się za znakiem drogowym pokazującym koniec miejscowości „Makoszyn”, w miejscu gdzie rozpoczyna się droga brukowana. Dojście do polany oznaczone będzie znakami (polna droga w lewo).
Zatańcz uwodzicielsko przed Wąpierzami, żeby nie „dobrały” się do Twojej szyi, wykradnij podstępem skarby strzeżone przez Dziwożony w Alei Tuzina Olch. Poszukaj „igły w stogu siana”, czyli odnajdź dary dla bogini, zapamiętaj swoje imię, takie jak nosili pradawni Słowianie. Czy poświęcisz swojego męża na ofiarę dla Latawicy? Oddasz żonę w ręce „wygłodniałego” Latawca? Wybierz swoje słowiańskie imię, załóż słowiańską „odziew” i ruszaj w drogę śladami kultury naszych przodków.
Zostań „komesem”, „skrybą” albo „wojem” w swoim plemieniu i poprowadź swoich ziomków do Miejsca Mocy. Sprawdź, czy „wysysanie” i „toczenie jajka” rzeczywiście odpędza choroby. Dowiedz się, gdzie jest Licho, kiedy nie śpi?
Ile razy trzeba wznieść toast za boginię? Jaka Dola Cię czeka? O co zapytasz Wielką Wyrocznię – boginię Mokosz? Jaką radę usłyszysz od niej? Błędnice „zaplączą” Twoje ścieżki i trzeba wykonać ich polecenia, żeby poznać dalszą drogę. Czy u kresu Twej wędrówki – „Na polanie spełnionych życzeń” – poczujesz, że wszystko jest w zasięgu Twoich możliwości?
Gwarantujemy (za darmo!) co najmniej trzy godziny:
– Niezapomnianych przeżyć i pozytywnych emocji
– Ciekawych gier i zabaw integracyjnych
– Zmagań z postaciami w atrakcyjnych konkurencjach i zadaniach
– Niepowtarzalnych spotkań z czarodziejskimi postaciami
– Spędzonych w świecie z pogranicza magii i rzeczywistości.
Program imprezy:
16.00 – 18.00 – Rejestracja uczestników
17.00 – 18.00 – Wyjście w trasę poszczególnych grup
20.00 – 21.00 – Wioska zabaw i gier wczesnosłowiańskich na „Polanie spełnionych życzeń”
21.00 – Zakończenie gry i wręczenie certyfikatów
21.10 – Biesiada przy „ognistym kręgu”
Szczegółowe informacje na temat imprezy uzyskać można pod numerem telefonu 041 302 50 94, wew. 208 (Anna Łubek) lub 239 (Dariusz Dąbek).
Anna Łubek