Numer przynosi wywiady z trzema interesującymi postaciami związanymi z regionem świętokrzyskim.Prof. Wiesław Caban, historyk z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, obchodzący czterdziestolecie pracy naukowej, opowiada o swojej fascynacji powstaniem styczniowym, prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, kielczanin, medioznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego o roli i sposobie odbioru fotografii prasowej, zaś Janina Utrata, aktorka Teatru im. Ste-fana Żeromskiego w latach 1966-1982 wspomina realizacje na kieleckiej scenie i współpracę z reżyserami.
W Wąchocku mieszka malarz Jerzy Kołaczyński, absolwent UMSC w Lublinie. „Śpiew słowika” to artykuł o jego artystycznej drodze, związkach twórczości z poglądami Hegla i Freuda.
Zakończyły się prace renowacyjne w kościele bernardyńskiego klasztoru w Opatowie. Konserwatorzy dokonali w nim ciekawych odkryć.
Redakcja żegna zmarłych niedawno dziennikarzy: Jana Goca, Mariannę Karpińską i Wojciecha Rudnego oraz Marię Sienkiewicz, aktorkę i wnuczkę pisarza. Wspomina też Mieczysława Orłowicza (1881-1959), krajoznawcę i propagatora turystyki świętokrzyskiej.
Numer przynosi relacje m.in. z II Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich, recenzje plastyczne, fotograficzne, muzyczne i książkowe oraz stałe felietony Marzeny Marczewskiej, Piotra Kletowskiego i Zbigniewa Masternaka.