Zapraszamy zwolenników pozytywnych wibracji ska-reggae, energetycznego melodyjnego grania, niebanalnych tekstów oraz dobrej zabawy na muzyczny koktajl czyli PUNKY REGGAE live 2006 w klubie Pod Krechą w najbliższy piątek o godz 18.Tym razem na jednej scenie spotkają się: Farben Lehre, Akurat i Cała Góra Barwników. Tradycyjnie przed, pomiędzy i po koncertach do akcji będzie wkraczał DJ BIGOS (vel Pietia), serwując klimatyczną mieszankę w rytmach punky-reggae-ska…
Bilety na imprezę do nabycia w Studenckim Centrum Kulturalno-SocjalnymPolitechniki Świętokrzyskiej Al. 1000-lecia PP 19 (DS Asystent p. nr 7). W przedsprzedaży kosztuja 18 zł, w dniu imprezy 22 zł.
Farben Lehre powstało w 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 7 płyt studyjnych, min. „Bez pokory”, „My maszyny”, „Insekty”, „Zdrada”, „Atomowe zabawki” i „Pozytywka”, „Farbenheit”, koncertowa „Samo życie” oraz 2 wydawnictwa, mające charakter kompilacji czyli „Garażówka” i „Wiecznie młodzi”.
Zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce jak i za granicą. Wystąpił, m.in. na festiwalach w Jarocinie w latach 1987-94 (laureat 1990), na Białorusi (1988), w Auxerre (Francja 2002), Novej Sedlicy i Sninie (Słowacja 2003, 2004). Ponadto zagrał dużą trasę koncertową we Włoszech (m.in. Mediolan, Padwa, Genua, Wenecja, Bergamo’1998) oraz dwukrotnie był gościem znanego Flingern Punk Rock Festival w Düsseldorfie. W marcu 2004 Farben Lehre było jednym z trzech głównych wykonawców (obok Habakuka i Proletaryatu), grających na trasie koncertowej Pankregeparty Tour (14 koncertów w całym kraju), zaś w lipcu 2004 grupa zaprezentowała się na dwóch scenach Przystanku Woodstock w Kostrzynie. Na swoim koncie płocka formacja ma występy u boku tak znaczących formacji jak Exploited, Die Toten Hosen, G.B.H., Vibrators, U.K.Subs, Oi Polloi, Rasta Knast, Dritte Wahl czy Ine Kafe. Na wiosnę 2005 roku zespół był głównym pomysłodawcą oraz jednym z trzech wykonawców (obok Akurat i Happysad) bardzo udanej klubowej trasy koncertowej Punky Reggae live, która zagrała w 17 największych miastach Polski. Razem odwiedziliśmy, min. Warszawę, Łódź, Kraków, Poznań, Katowice, Wrocław, Lublin, Białystok, Gdynię, Szczecin czy Rzeszów.
11 września 2005 swą premierę miał nowy album „Farbenheit”. Wraz z nim płocka grupa wyruszyła w trasę promocyjną, która odwiedziła kilkadziesiąt polskich miast.
Akurat to grupa z okolic Bielska-Białej, powstała w listopadzie 1994. Zadebiutowała na rynku fonograficznym w styczniu 2001r. albumem „Pomarańcza”. (Scena FM/Universal) Przed debiutanckim albumem zespół aktywnie koncertował w Polsce, a także Czechach i Słowacji. Był laureatem regionalnych przeglądów (Bielsko – 1 miejsce, Andrychów – 2 miejsce), a przełomowym wydarzeniem było gorące przyjęcie przez publiczność na festiwalach „Przystanek Woodstock” 98, 99 i 2001. Przed wydaniem „Pomarańczy” utwory AKURAT zostały zamieszczone na kompilacjach „Inwazja Mocy 2000” i „Przystanek Woodstock 99 vol.2”, oraz na kilku składankach dostępnych w obiegu niezależnym. Zespół ma na koncie również kasetę koncertową wydaną w Czechach. Z „Pomarańczy” pochodzą 3 single i wideoklipy „Droga Długa Jest”, „Hahahaczyk” oraz „Lubię Mówić z Tobą”. Po debiucie AKURAT gra coraz więcej koncertów (ok. 70 rocznie), docierając również do Danii i Niemiec. W Polsce oprócz koncertów klubowych zespół można usłyszeć m.in. na festiwalach Fama, Przystanek Olecko i Regałowisko. Równolegle z koncertami powstawał materiał na drugą płytę, którą nagrano w lipcu 2003 w Wiśle. Oficjalna premiera handlowa „Prowincji” to 1 październik 2003, a wydawcą jest Agencja Koncertowo – Wydawnicza AKURAT. Na albumie znalazło się 13 nowych utworów. Muzyka AKURAT była już zaliczana do wszelkich możliwych gatunków: od punkrocka przez reggae, ska i rock do popu. Wszystkie utwory łączy jednak rozpoznawalny „klimat” oraz instrumentarium, czyli podstawowy, rockowy skład wzbogacony sekcją dętą. Tekstowo płyta jest bardziej dojrzała i dosadna, nie zabrakło jednak na niej zabawy słowami i znaczeniami. Obecnie po wydaniu 2 singli i teledysków promujących „Prowincję” – „Do prostego człowieka” (do słów Juliana Tuwima) i „Wiej-ska”, zespół tworzy materiał na 3 album oraz sporo koncertuje.
Cała Góra Barwników
Początki CAŁEJ GÓRY BARWINKÓW sięgają 1998 roku, jednak za właściwą datę powstania należy uznać lato 2002 roku, kiedy to ustalił się trzon obecnego składu. Grupa powstała w Kłobucku. Nazwa pochodzi od tytułu jednego z tomików wierszy Jerzego Harasymowicza. Nie kryje się za nią jakaś ideologia – ma po prostu dobrze brzmieć i zwracać uwagę.
CAŁA GÓRA BARWINKÓW to przede wszystkim koncerty. Grupa zagrała ich do tej pory około dwustu – w kraju i zagranicą. CGB występowało na festiwalach tej rangi co toruńska Afryka, Ost-Rock-Reggae Festiwal w Ostródzie, Nie Zabijaj w Oleśnie, Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, Reggae & Ska Fest w Warszawie, Winter Reggae w Gliwicach, Regałowisko w Bielawie czy przede wszystkim duża scena Przystanku Woodstock 2003 w Żarach. Zespół został również zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Grupa ma na swym koncie dwie płyty demo i wydaną w grudniu 2004 roku debiutancką płytę, zatytułowaną po prostu „Cała Góra Barwinków”.
Muzyka Barwinków to oryginalne połączenie melodyjnego ska i reggae, podane z punkowym wykopem. Wśród inspiracji muzycy wymieniają ska spod znaku 2Tone, francuskie zespoły w rodzaju Ejectes, Skaferlatine czy Western Special, łączący ska z raggamuffin Dr. Ring Ding, nowojorskie ska spod znaku Toaster, a także polskie formacje reggae & ska z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Duży wpływ na muzykę CGB miały również karaibskie poszukiwania grupy The Clash.