Zatoce Perskiej powstaje pierwsza podwodna osada- budowa zajmie 3 lata, pochłonie 500 milionów dolarów. Spełni się kolejne marzenie ludzkości. Po ekspansji kosmicznej, człowiek zasiedli teraz podmorskie głębiny.W morzu nieopodal Dubaju powstaje unikalna konstrukcja ze stali, betonu i szkła organicznego.
Wyspa mądrości, kultury i bogactwa – tak określa się Hydropolis. Trudno o lepszą nazwę dla tego miejsca. To będzie coś więcej niż luksusowy hotel. W nieziemskiej scenerii możni tego świata znajdą wszystko, co pozwoli ukoić nadszarpnięte nerwy, zrelaksować duszę i zregenerować ciało. Będzie też miejsce dla rozrywki i nauki. Oto, co czeka ich w tym niezwykłym, podwodnym mieście.
Atrakcje oferowane w Hydropolis będą podporządkowane jednemu żywiołowi – wodzie. Podwodne muzeum pokaże więc narodziny życia i ewolucję na Ziemi, a w oceanicznym instytucie badawczym będą prowadzone badania nad fauną i florą głębin. Zdobycze morskiej farmacji i wszelkie odmiany hydroterapii znajdą natomiast zastosowanie w kuracjach spa, a nawet w klinice chirurgii kosmetycznej.
Niezapomniane wrażenia zapewni wizyta w basenie z kryształowymi rzeźbami oraz w podwodnych restauracjach – Nautilusie, nawiązującym do wizji Juliusza Verne’a oraz Havanie, pełnej wodnych fajek. Półki sklepów zapełnią luksusowe kosmetyki, biżuteria i ubrania – wszystko pochodzenia oceanicznego.
Organizatorzy zadbają też o życie towarzyskie – w Hydropolis będą gościć światowe sławy rozrywki, nauki i biznesu.
Znakomita izolacja zapewni ciszę osobom rozkoszującym się spokojem głębin. W pokojach modlitw i medytacji, a także w całym Hydropolis – wśród odgłosów oceanu – będą się unosić odprężające aromaty. Cała konstrukcja ma gwarantować najwyższy luksus oraz bezpieczeństwo.
Wobec kurczenia się źródeł ropy naftowej, władze Dubaju chcą przekształcić emirat w centrum turystyczne. W jego skład będzie wchodzić słynny siedmiogwiazdkowy hotel Burj al-Arab oraz sztuczne wyspy (dwie w kształcie palmy oraz 200, które odzwierciedlą mapę świata).
Największe emocje budzi budowa Hydropolis. Nic dziwnego – rozpoczęła przecież nową erę w architekturze.
www.focus.pl