Album „Rewolucje” to próba przeniesienia muzyki reggae i raggamuffin na polski grunt – to przede wszystkim mieszanka żywego, jamajskiego grania z syntetycznymi brzmieniami. Jest tu spora dawka hip-hopu, trochę jazzu, ale w większości słychać inspiracje szeroko pojętą muzyką dancehall. Ponadto coraz śmielsze eksperymenty z muzyką dub i drumnbase. Jednak głównym motorem napędowym tego projektu są słowa. Często bardzo osobiste, odbiegające momentami od jamajskiej stylistyki, nadają Jamalowi głębszego, artystycznego charakteru.Album promuje utwór „Tubaka” (premiera singla 23 maja). Jest to jedna z najnowszych produkcji, która ostateczną formę osiągnęła podczas końcowego etapu prac nad materiałem muzycznym. Nawiązuje do stylistyki dynamicznego raggamuffin, osadzonego w mocnym, syntetycznym brzmieniu. Tekstowo jest to pewnego rodzaju bunt na konsumpcyjny styl życia, pokazywanie jego negatywnych stron i namawianie do własnej, wewnętrznej rewolucji.
Do utworu „Tubaka” powstaje animowany teledysk w reżyserii Michała Śledzia Śledzińskiego, rysownika serii komiksowej „Osiedle Swoboda”.
Coś nowego, ciekawego…
Jamal
Jamal to duet producencki w składzie Miód i Łukasz Borowiecki. Powstał w 1999 roku w Radomiu. Początkowo były to nagrania stricte rapowe. Z czasem zaczął interesować się muzyką reggae i raggamuffin.
Po przerwaniu działalności w 2001 roku a następnie wznowieniu jej w 2004, zespół podjął kolejne próby przeniesienia tych gatunków w polskie realia. Owocem tych starań jest debiutancka płyta duetu
JAMAL – „Rewolucje”, która ukaże się na rynku 18 czerwca 2005 roku .
Miód to człowiek o ciekawej przeszłości muzycznej. Zaczynał od śpiewania i grania na gitarze w hardcorowych zespołach z dość konkretnym przekazem. Spotkanie na swojej drodze Łukasza Borowieckiego i wspólna inspiracja reggae, wywarły duży wpływ na jego dalszą twórczość. W 2001 roku założył LE ILLJAH – kilkunasto osobową formacje reggae/punk/ska. Grupa ta zagrała kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, zdobyła główną nagrodę na festiwalu reggae w Ostródzie, ma za sobą koncerty w Czechach. Oprócz tego, można Mioda zobaczyć jako mc podczas występów sound systemowych.
Łukasz Borowiecki swoją muzyczną drogę rozpoczął od nauki w Państwowej Szkole Muzycznej
im. O.Kolberga w Radomiu. Tam udzielał się jako basista i klawiszowiec, grając bardzo różną muzykę. Od 2001 roku uczy się na Wydziale Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F.Chopina w Warszawie. Gra w kilku zespołach jazzowych, koncertując w całej Polsce.
Track List:
01. Tubaka
02. Slowo
03. Warto To Przetrwac
04. Chien No Pasaran
05. Rewolucje
06. Policeman
07. Halo, Halo
08. Jataman
09. Automat
10. Dub
11. Puls Ulicy
12. Nowy Dzien
13. Babilon
14. Kiedys Bedzie Nas Wiecej
15. Ja Mowie Daj 2
macia22: Goraco polecam! Plyta inna niz wszystkie.
http://www.radio.com.pl